Przejdź do zawartości

Wikireporter:Krzysiu Jarzyna/Zapytanie o zgodę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Zapytanie o możliwość korzystania z materiału na licencji zgodnej z cc-by-2.5[edytuj | edytuj kod]

Witam!
Nazywam się Krzysztof Szymański i jestem jednym z tworzących serwis informacyjny Wikinews (pod nickiem Krzysiu Jarzyna). Chciałbym zapytać, czy moglibyśmy newsy/wiadomości z serwisu ******* (http://*******.**) wykorzystywać w Wikinews na wolnej licencji http://creativecommons.org/licenses/by/2.5/ lub http://creativecommons.org/licenses/by/2.5/pl/
W obu przypadkach licencje te pozwalają na powielanie komercyjne i niekomercyjne treści oraz ich modyfikację pod warunkami podanymi przez twórcę - zazwyczaj podaje się link do źródła i nazwę serwisu, z którego wykorzystuje się materiał. Na pierwszej z tych licencji działa Wikinews, na drugiej serwisy, z którymi w tej chwili współpracujemy.
W razie zgody umieścilibyśmy informację na stronie:
http://pl.wikinews.org/wiki/Wikinews:Współpraca_z_innymi_serwisami
a w każdym artykule, który powstałby na bazie artykułów z serwisu ******.** dodawalibyśmy link do artykułu i nazwę serwisu oraz zgodnie z licencją warunki jakie podacie.


pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Szymański


P.S. Oczywiście zachęcamy także do korzystania z naszych wiadomości (można je swobodnie modyfikować). Proszę podać tylko: źródło (link do strony z wiadomością) oraz nazwę Wikinews, a także nazwę licencji.