Przejdź do zawartości

2007-05-20: W podlaskim wybory i referendum

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 20 maja 2007

Na Podlasiu rozpoczęły się przedterminowe wybory do sejmiku województwa. Razem z nimi odbywa się referendum w sprawie przebiegu spornej obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy.

Przedterminowe wybory do sejmiku podlaskiego muszą się odbyć, bo sejmik wyłoniony w listopadowych wyborach samorządowych nie zdołał na czas - z powodu braku stałej większości - powołać w ustawowym terminie zarządu województwa w pełnym składzie. Uprawnionych do głosowania jest ponad 950 tys. mieszkańców województwa podlaskiego.

Również dzisiaj z inicjatywy PiS, odbywa się wojewódzkie referendum na temat przebiegu obwodnicy Augustowa przed dolinę Rospudy. Mieszkańcy województwa mają odpowiedzieć na jedno pytanie, o następującym brzmieniu: "Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem lokalizacji przebiegu obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej S8, określonej w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Podlaskiego uchwalonym uchwałą nr IX/80/03 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 27 czerwca 2003 r., zgodnie z projektem zatwierdzonym decyzją Wojewody Podlaskiego?"

Referendum ws. Rospudy będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania.

Głosowania odbywać się będą osobno.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie
Podlaskie