Przejdź do zawartości

2007-05-21: Podlaskie: frekwencja w referendum wyniosła 21,56%

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 maja 2007

21,56% wyniosła frekwencja w niedzielnym referendum wojewódzkim w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa - poinformowała oficjalnie 21 maja Wojewódzka Komisja ds. Referendum w Białymstoku.

Aby referendum było ważne, frekwencja musiała przekroczyć 30%.

W całym województwie podlaskim na ok. 950 tys. osób uprawnionych do głosowania, w referendum wzięło udział ponad 204,7 tys. Ponad 92% głosów ważnych, to odpowiedzi na "tak", czyli za obecnie przyjmowanym wariantem inwestycji, przez dolinę rzeki Rospudy.

We wszystkich powiatach zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za budową obwodnicy w obecnie proponowanej lokalizacji, czyli przez dolinę rzeki Rospudy. W Białymstoku na "tak" głosowało 90,6% tych, którzy wzięli udział w referendum, w Łomży, gdzie poparcie dla obwodnicy było najmniejsze, aż 67,86%. Ten wynik nie ma jednak znaczenia, bo do urn przyszło za mało osób.

Referendum odbyło się z inicjatywy PiS, które pod wnioskiem w tej sprawie zebrało prawie 51 tys. podpisów mieszkańców regionu. Było też pierwszym w Polsce referendum o zasięgu wojewódzkim.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie
Podlaskie