Przejdź do zawartości

W Stanach Zjednocznonych doszło do wypadku. Sześć osób nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 28 grudnia 2023

27 grudnia 2023 roku w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas doszło do wypadku samochodowego. Zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci.

Do zdarzenia doszło około godziny 16 po południu, 27 grudnia 2023 roku na drodze krajowej nr 67 w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje serwis Polsat News, 17-letni kierowca pick-upa marki Chevrolet wjechał na przeciwległy pas ruchu na odcinku drogi, na którym wyprzedzanie nie jest dozwolone. Chwilę później zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka minivanem, którym podróżowała siedmioosobowa rodzina.

Całe zdarzenie potwierdza nagranie z miejsca nagranie i wydane przez amerykańską stację telewizyjną NBC Dallas-Fort Worth. Na ujęciach z helikoptera widać pick-upa oraz minivana, którego przód został prawie całkowicie wgnieciony na skutek zderzenia.

W wyniku wypadku zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci w wieku dziewięciu i dziesięciu lat. Jedynym ocalałym w wypadku był 43-letni mężczyzna, który w stanie krytycznym trafił do szpitala, tak samo jak dwójka pasażerów pick-upa.

Śledczy nie znaja przyczyny, dlaczego 17-latek zdecydował się na manewr, który zakończył się tragicznie. Podejrzewają jednak, że nastolatek próbował wyprzedzić inny pojazd lub skręcić i nie zauważył nadjeżdżającego minivana.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]