2009-05-12: VI Katowickie Dni Elektryki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
(Przekierowano z VI Katowickie Dni Elektryki)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 12 maja 2009
VI Katowickie Dni Elektryki - występy orkiestry dętej.
Udzielanie I pomocy i punkt pomiaru ciśnienia.

W dniach od 11 do 14 maja 2009 odbywają się VI Katowickie Dni Elektryki połączone z obchodami 90. lecia Oddziału Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

11 maja imprezie towarzyszyło jubileuszowe spotkanie wszystkich członków Oddziału Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W dniu 12 maja zorganizowano festyn dla mieszkańców Katowic na ul. Mariackiej. W programie była nauka udzielania pierwszej pomocy osobom porażonym prądem elektrycznym, pokaz bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego, konkursy dla dzieci i młodzieży z nagrodami na temat: bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej i wiele innych atrakcji. Na festynie wystąpiły też: Orkiestra Dęta Elektrowni „Łaziska” i "Jaworzno III". Z kolei w dniach 13 i 14 maja odbędzie się IX Konferencja: "Bezpieczeństwo w Elektryce KBE‘2009" w Przedsiębiorstwie Informatycznym "Kamsoft"

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, marszałka województwa śląskiego Bogusława Śmigielskiego, prezydenta Katowic Piotra Uszoka i prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jerzego Barglika.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
POL województwo śląskie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości