Przejdź do zawartości

Trzy osoby nie żyją w wyniku wypadku na warszawskim Wilanowanie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 4 maja 2024

3 maja 2024 roku na ulicy Vogla, w dzielnicy Wilanów w Warszawie doszło do śmiertelnego wypadek z udziałem trzech osób.

Kierowca samochodu marki BMW uderzył w drzewo i ogrodzenie posesji. W pojeździe wybuchł pożar, który początkowo próbowali ugasić świadkowie zdarzenia. Kiedy na miejsce przyjechała straż pożarna, pożar był już rozwinięty. W wypadku zginęły trzy osoby. Pojazd doszczętnie spłonął.

Prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał mediom, że w wyniku zdarzenia śmierć poniosło trzech mężczyzn, najprawdopodobniej dwóch obywateli Ukrainy i jeden obywatel Białorusi. W sprawie zlecono już przeprowadzenie ich sekcji zwłok.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów wskazała pierwsze ustalenia dotyczące przyczyn wypadku. Wstępne ustalenia wskazują jako przyczynę na nadmierną prędkość i utratę panowania nad pojazdem marki BMW. Prowadzone jest także śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Tragiczny wypadek na ulicy Vogla w Warszawie”, którego autorem jest MiloszR4, opublikowanego w serwisie Earth - serwer discord na licencji CC-BY 2.5 PL (więcej informacji).