Przejdź do zawartości

Trzecia Droga prezentuje swoje hasło wyborcze przed kampanią do Parlamentu Europejskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 11 maja 2024
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Szef Polski 2050 Szymon Hołownia

Podczas konwencji wyborczej Trzeciej Drogi jej liderzy – Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz – zaprezentowali hasło wyborcze przed europejskimi wyborami, które brzmi „bądźmy sobą w Europie”.

Podczas sobotniej konwencji liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050, Kosiniak-Kamysz i Hołownia zaczęli kampanię partyjną przed czerwcowymi wyborami do PE.

Prezes PSL podkreślił, że priorytetem jego partii będzie budowa bezpieczeństwa Polski w Europie. Dodał także:

Bycie sobą w Europie to bycie dumnym z naszych dokonań. 20 lat niewątpliwych zmian na korzyść. Ci wszyscy, którzy wątpili, czy Unia Europejska jest potrzebna i czy Polska odegra znaczącą rolę. Tak, to jest miejsce gwarantujące bezpieczeństwo i rozwój. Miarą patriotyzmu jest być dzisiaj najsilniejszym państwem w Unii Europejskiej.

Później głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia:

My nie jesteśmy w Europie, tylko jesteśmy Europą. Od 20 lat jesteśmy w Unii Europejskiej i to jest stwierdzenie faktu. Polacy są zmęczeni wyborczym trójskokiem, który przygotowali dla nas tylko Ci, którym chodziło tylko o stołki.

Później podkreślił:

My dzisiaj mówimy: powstrzymamy absurdy Unii Europejskiej. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że czas w Unii Europejskiej skończyć z tą dwulicowością. Wymaga się więcej od naszych własnych producentów i biznesów niż od tych zewnątrz. To jest na głowie postawione. To nie może tak być.

Jednocześnie zwrócił uwagę na możliwą niską frekwencję, mówiąc:

My się boimy, że będzie 18 proc. To jest dzisiaj jest największe zadanie, żebyśmy byli 9 czerwca przy urnach wyborczych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]