Przejdź do zawartości

Pomoc:Kategorie: Różnice pomiędzy wersjami

Dodane 244 bajty ,  13 lat temu
→‎Kategorie: dr red, śmiało działamy, nie tylko globalnie, ale i lokalnie, podmieniłem przykładowego newsa, na artykuł o lepszym tytule
(- linijka przerwy, + kat.)
(→‎Kategorie: dr red, śmiało działamy, nie tylko globalnie, ale i lokalnie, podmieniłem przykładowego newsa, na artykuł o lepszym tytule)
 
== Kategorie ==
W Wikinews znajduje się wiele kategorii. Począwszy od ogólnych, typu [[:Kategoria:Polska|Polska]] i [[:Kategoria:EuropaŚwiat|EuropaŚwiat]], aż do tych drobnych mówiących o poszczególnych dyscyplinach sportowych, klubach piłkarskich, itd. Sam możesz dodać kategorię, jednaka upewnijnawet sięją utworzyć, żenawet jestjeśli onadotyczy wymaganamałego wmiasta, naszymbo serwisie. Niemożesz twórz oddzielnejty, kategoriilub dlaktoś każdejinny wsinapisać iwiadomość każdegoz miasteczka wmiejscowością Polscezwiązaną.
 
Artykuł staraj się przypisać do wielu kategorii. Przykładowo artykuł [[ŚrodaJapończycy wdokonali Lidzeeksplozji Mistrzówna (23.02.2005)Księżycu]] powinien należeć do kategorii [[:Kategoria:LigaŚwiat]], Mistrzów UEFA[[:Kategoria:Azja]], [[:Kategoria:PiłkaJaponia]] nożna- dzięki temu trafia na stronę główną (świat), i do konkretnych portali; [[Portal:Azja]] orazi [[Portal:Japonia]], a także do kategorii związanych z nauką i eksploracją kosmosu: [[:Kategoria:Nauka]], [[:Kategoria:Astronomia]] i [[:Kategoria:SportAstronautyka]]. Dzięki temu zainteresowanym wydarzeniami związanymi z daną kategorią łatwiej będzie go odnaleźć
 
Wyjątkiem od tej reguły jest to, że do artykułów, których "główną" kategorią jest [[:Kategoria:Polska|Polska]], nie wstawiamy kategorii [[:Kategoria:Europa|Europa]]. Oczywiście gdy artykuł dotyczy i Polski, i Europy, należy dodać go do obu kategorii.
8799

edycji