Przejdź do zawartości

Samochód dachował w Steknicy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 26 listopada 2023

24 listopada 2023 roku w miejscowości Steknica, w kierunku Łeby, samochód dachował. Wśród podróżujących znajdował się senator Kazimierz Kleina.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 listopada 2023 roku około godziny 9:00 rano w miejscowości Steknica, w kierunku Łeby, w województwie pomorskim. Jak informuje serwis Onet.pl, samochód osobowy Toyota Auris wpadł tam w poślizg i przewrócił się na bok. Pasażerów pojazdu było trzech, dwie kobiety oraz senator Platformy Obywatelskiej Kazimierz Kleina. Po akcji straży pożarnej, mającej na celu wyciągnięcie z pojazdu ludzi, wszystkich trzech pasażerów przetransportowano do szpitala w celu badania powypadkowego.

Jak napisała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku w serwisie Facebook:

Dzisiaj około godziny 09:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Stęknica.

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy marki Toyota Auris, którym podróżowały trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonania za pomocą narzędzi hydraulicznych dostępu do osób poszkodowanych, uwięzionych w pojeździe. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do placówek medycznych.

Później senator Kazimierz Kleina poinformował za pośrednictwem serwisów społecznościowych, że wypadek nie był groźny i żadnemu z pasażerów nic poważniejszego się nie stało.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości