Przejdź do zawartości

Rzeczpospolita: Kto w ratuszu po wygranej Trzaskowskiego?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 30 marca 2024
Rafał Trzaskowski, Donald Tusk i Grzegorz Schetyna

Według Rzeczpospolitej w kręgach Platformy Obywatelskiej ruszyły poszukiwania ewentualnego następcy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, gdyby ten wygrał wybory prezydenckie w 2025.

Sytuacja Trzaskowskiego[edytuj | edytuj kod]

Trzaskowski już był kandydatem PO w wyborach w 2020, w których nieznacznie przegrał z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Teraz Trzaskowski będzie ubiegał się o drugą kadencją na stanowisku prezydenta stolicy, a według sondażu jest obecnie faworytem do objęcia funkcji.

Kandydaci[edytuj | edytuj kod]

Pierwszym kandydatem rozważanym przez kierownictwo partii jest Marcin Kierwiński – obecny minister Sprawa Węwnętrznych i Administracji. Ma on być chętny do objęcia stanowiska, jednak podobno ma wrogów wewnątrz partyjnych struktur. Prócz tego na jego nominację może się nie zgodzić szef partii Donald Tusk.

Drugim nazwiskiem przewijąjącym się na listach jest Wioletta Paprocka-Ślusarska, obecnie dyrektora Biura Marketingu Miasta Warszawy, która wywodzi się obozu Grzegorza Schetyny. Ma być osobą zaufaną zarówno według Trzaskowskiego, jak i Tuska.

Źródła[edytuj | edytuj kod]