Przejdź do zawartości

Rząd wycofał z KPO 100 mln zł dla CPK

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 20 kwietnia 2024

Rząd podjął właśnie decyzję o skreśleniu z polskiego Krajowego Planu Odbudowy 100 mln euro na projektowanie połączeń kolejowych w ramach programu CPK - napisał 19 kwietnia na swoim profilu w mediach społecznościowych Marcin Horała, były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała informuje:

środki zostały już zatwierdzone przez Komisję Europejską, to strona polska podjęła inicjatywę i aktywne zabiegi, żeby je zabrać z projektów kolejowych CPK

,dodaje także:

Wcześniej mieliśmy do czynienia z nie złożeniem wniosków o środki z CEF na projekty kolejowe.

.

FilaryBiznesu pisząc o tej sprawie informują, że były pełnomocnik rządu ds. CPK złożył w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w której pyta o powody decyzji o "odebraniu dofinansowania spółce CPK w wysokości 100 mln euro przeznaczonego w KPO na opracowanie dokumentacji dla odcinków kolejowych należących do tzw. linii Y, pomimo braku jakichkolwiek wniosków z przeprowadzonego audytu". Horała zapytał także, czy stanowisko w tej sprawie zajęła Komisja Europejska i kto będzie beneficjentem 100 mln euro, które odebrano CPK.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]