Reprezentacja Polski zwyciężyła w konkursie drużynowym Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2019 w Wiśle

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 20 lipca 2019
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2019 w Wiśle
N icon sport2.png

20 lipca rozegrany został w Wiśle pierwszy konkurs drużynowy w ramach 26. edycji Letniego Grand Prix mężczyzn w skokach narciarskich. W zawodach zwyciężyła reprezentacja Polski, osiągając zdecydowaną przewagę nad drugą Słowenią i trzecią Norwegią.

W składzie drużyny powołanej przez trenera reprezentacji Polski Michala Doležala znaleźli się Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polacy uzyskali przewagę prawie sześćdziesięciu punktów nad Słoweńcami. Trzecie miejsce i ponad sześć punktów straty do Słowenii zajęła reprezentacja Norwegii. Niespełna punkt do podium straciła drużyna Niemiec. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący Japonię, Austrię, Rosję i Czechy. Do serii finałowej nie awansowała Szwajcaria oraz Finlandia.

Na półmetku zawodów Polska wyprzedzała Słowenię o 26 punktów. Zawodnikiem, który w pierwszej serii zdobył najwyższą notę i oddał najdłuższy skok, był Jewgienij Klimow. Rosjanin również w drugiej serii uzyskał najwięcej punktów, choć najdalszy skok w całych zawodach (134,5 m) oddał Kamil Stoch.

Jutro odbędzie się konkurs indywidualny. Piątkowe kwalifikacje do niego wygrał Timi Zajc.

Źródła[edytuj | edytuj kod]