Przejdź do zawartości

Protest rolników zmienia formę. Zmuszą posłów do pracy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 4 kwietnia 2024
Protestujący rolnicy w Czechowicach-Dziedzicach
Rolnicy protestujący w Warszawie

Rolnicy w czwartek, 4 kwietnia w ramach akcji protestacyjnej pojawią się pod biurami polityków. Tym razem protest ma być skierowany nie w kierowców, lecz w posłów i senatorów.

Nie ma żadnego porozumienia z rolnikami. Ta grupa, która podpisała ten dokument i która została skrytykowana przez resztę rolników, teraz ma za swoje. Mówiłem, że to nie jest żadne porozumienie, a to, co zostało podpisane, to jest fikcja i dziś okazało się to prawdą. Dziś oni przyjechali do ministerstwa i okazało się, że żaden z tych postulatów nie został zrealizowany

– ocenił 3 kwietnia w trakcie strajku w ministerstwie Sławomir Izdebski, przewodniczący Zarządu OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Rolnicy będą spontanicznie odwiedzać biura poselskie i senatorskie po to, żeby przedstawić postulaty, żeby porozmawiać i żeby w końcu pokazać im, na czym w końcu polega problem, bo bardzo często politycy nie znają się na rolnictwie. Akcja objąć ma całą Polskę, a delegacje rolnicze mają pojawić się we wszystkich biurach poselskich i senatorskich. Rolnicy liczą, że zastaną na miejscu parlamentarzystów i ci nie będą zasłaniać się nadmiarem pracy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]