Premiery muzyczne wydane 29 stycznia 2021

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 2 lutego 2021
Selena Gomez 2016.png
Selena Gomez w 2016 roku
World map blank with blue sea.svg

W artykule przedstawione są premiery muzyczne wydane 29 stycznia 2021 roku.

Lyn Lapid: „Itsy Bitsy”[edytuj | edytuj kod]

29 stycznia 2021 roku został wydany m.in. drugi singel 17-letniej filipińsko-amerykańskiej piosenkarki Lyn Lapid. Do utworu powstał także teledysk, jednak tylko w wersji tekstowej. Do 1 (11 godz.) lutego zdobył on już prawie 200 tysięcy wyświetleń.

Piosenka zawiera sample z utworu muzyki regionalnej: „Itsy Bitsy Spider”.

Jej debiutancki singel pt. „Producer Man” zdobył dużą popularność, w tym prawie 3,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube, a także ponad 70 milionów wyświetleń na TikToku.

Selena Gomez i Rauw Alejandro: „Baila Conmigo”[edytuj | edytuj kod]

Kolejnym singlem, który został wydany 29 stycznia 2021 roku jest „Baila Conmigo” amerykańskiej wokalistki Seleny Gomez oraz puertorykańskiego rapera Rauwa Alejandro. Teledysk do utworu dostał się już na 27. pozycję karty na czasie. Ma już także prawie 20 milionów wyświetleń w YouTubie.

Piosenkę opisało już większość ważnych (zagranicznych, jak i polskich) mediów, m.in. Billboard (USA), Daily Mail (UK), Eska, Radio Zet, Interia (POL).

Singel znajdzie się na minialbumie Seleny Revelación.

Rat City i Dagny: „Bad”[edytuj | edytuj kod]

Nowy utwór tego dnia wydał także norweski zespół Rat City, wraz z piosenkarką Dagny Norvoll Sandvik. Ma on tytuł „Bad” (spotykana jest także pisownia „BAD”).

Utwór dostał się już do propozycji polskiej listy przebojów Gorącej 20 Radia Eska, a także do norweskiej listy Best New Pop udostępnianej przez Scandipop w serwisie Spotify.

Margaret, gościnnie Kara: „Antipop”[edytuj | edytuj kod]

Także 29 stycznia 2021 roku został opublikowany (wraz z teledyskiem) singel Margaret, z gościnnym udziałem Kary pt. „Antipop”. Piosenka znajdzie się prawdopodobnie na albumie artystki pt. Maggie Vision Teledysk dostał się już na 10. miejsce Karty Na Czasie przygotowywanej przez serwis YouTube.

Foothills i Badjack, gościnnie Kheela: „I Got Me”[edytuj | edytuj kod]

Tego samego dnia Foothills wydało wraz z Badjackiem i Kheelą singel „I Got Me”.

Źródła[edytuj | edytuj kod]