Premiera wersji 1.7 moda Horn of the Abbys gry Heroes of Might and Magic III

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 2 stycznia 2024
Logo gry Heroes of Might and Magic III

31 grudnia 2023 roku pojawiła się nowa wersja nieoficjalnego dodatku Horn of the Abbys do gry Heroes of Might and Magic III, która wprowadza m.in. nowy zamek – Fabrykę (Factory).

Gra Heroes of Might and Magic III powstała w 1999 i – chociaż posiada już kilka kolejnych wersji – wciąż znajduje swoich amatorów. Ostatni oficjalny dodatek do gry wyszedł w 2000 roku, jednak wiele osób tworzy nieoficjalne dodatki, tzw. mody. Jednym z nich jest Horn of the Abbys, który ułatwia rozgrywki sieciowe, wprowadza nowy zamek, nowe kampanie, przedmioty, jednostki i bohaterów, a także zmienia pewne mechaniki. Dodatek ten jest wykorzystywany m.in. na Mistrzostwach Polski w Heroes 3.

Premiera wersji 1.7[edytuj | edytuj kod]

Podczas finału turnieju Golden Goose 2 (17 grudnia 2023) ogłoszono, że nowa wersja dodatku pojawi się w pierwszym kwartale 2024 roku. Twórcy jednak postanowili zrobić graczom niespodziankę i nowy dodatek pojawił się już w sylwestra – 31 grudnia 2023.

Zmiany w wersji 1.7[edytuj | edytuj kod]

Pierwszą główną zmianą jest dodanie zamka Fabryka (Factory) wraz z dwoma klasami bohaterów: Najemnicy (klasa wojowników) i Wynalazcy (klasa magów).

Drugim dodatkiem to nowa kampania Wykuta w ogniu związana z nowym zamkiem – Fabryką.

Trzecia główna zmiana to nowy edytor kampanii.

Źródła[edytuj | edytuj kod]