Przejdź do zawartości

Podziękowania od MPK Kraków dla kierowców za obywatelską postawę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 6 maja 2024

29 kwietnia 2024 za pośrednictwem serwisu Facebook, MPK Kraków złożyło pisemne podziękowania dla trzech kierowców autobusów w Krakowie za obywatelską postawę.

Ich treść brzmiała następująco:

W sobotę, 27 kwietnia nasz kierowca Borys podczas pracy na linii nr 173 zaopiekował się starszą Panią ubraną tylko w piżamę i kapcie, która jak się okazało cierpi na zaniki pamięci. Dzięki jego interwencji Pani mogła liczyć na szybką pomoc odpowiednich służb.
W piątek, 26 kwietnia nasz kierowca Wojciech podczas pracy na linii nr 263 zachował się wzorowo, gdy po dojeździe na pętlę Czerwone Maki P+R zauważył pasażerkę, która miała problemy z utrzymaniem równowagi i kontakt z nią był bardzo ograniczony. Bezzwłocznie poinformował o tym dyspozytorów, a oni wezwali pogotowanie ratunkowe. To zachowanie naszego kierowcy jest tym ważniejsze, że ratownicy podejrzewali udar. Wszyscy wiemy jak w takich sytuacjach liczy się każda minuta.
W niedzielę, 14 kwietnia zagubionemu i choremu mężczyźnie, który wsiadł do autobus linii 174 pomagał nasz kierowca Piotr. Tego samego dnia na pełną empatii postawę naszego motorniczego Dawida mogła liczyć pasażerka tramwaju linii nr 9, która była kompletnie zagubiona i nie wiedziała dokąd jedzie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]