Przejdź do zawartości

Pożar Marywilskiej 44 w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 12 maja 2024

12 maja 2024 roku wybuchł pożar w centrum handlowym Marywilska 44 w Warszawie. W gaszeniu w szczytowym momencie uczestniczyło 99 wozów bojowych i 240 strażaków. Obiekt prawdopodobnie nie nadaje się do remontu.

Pożar wybuchł o 3:30. W gaszeniu brali udział ratownicy z Państwowej Straży pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz z Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Do mieszańców Warszawy oraz powiatów: warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego rozesłano alert z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Monika Beuth (rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza), w rozmowie z PAP, poinformowała że pomoc dla kupców z Marywilskiej z będzie konieczna. W rozmowie z Interią rzeczniczka rozwinęła "Nie zostawimy kupców z Marywilskiej 44 bez wsparcia. Odbędzie się spotkanie, w pomoc włączymy wojewodę. Na pewno będą rozmowy oraz pakiet rozwiązań"

Piotr Gąska (st. bryg. zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej straży pożarnej) poinformował, że skażenie atmosfery w obszarze działań ratowniczych nie przekracza norm.

Źródła[edytuj | edytuj kod]