Piotr Żyła został mistrzem świata w konkursie na skoczni normalnej. Karl Geiger drugi, Anže Lanišek trzeci

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 27 lutego 2021
20150927 FIS Summer Grand Prix Hinzenbach 4814.jpg
Piotr Żyła

Piotr Żyła zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie na skoczni normalnej. Drugi był Karl Geiger, trzeci Anže Lanišek.

27 lutego 2021 roku odbył się konkurs mężczyzn na skoczni normalnej (HS106) na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie.

Po pierwszej serii prowadził Piotr Żyła przed Anže Laniškiem i Ryōyū Kobayashim. Czwarty był Karl Geiger, a piąty Dawid Kubacki. Do finału awansowało czterech Polaków. 23. był Kamil Stoch (96 metrów), 29. Andrzej Stękała (95 metrów). Do trzydziestki nie dostał się Klemens Murańka (93 metry) i zakończył swój udział w konkursie na trzydziestej szóstej pozycji.

W drugiej serii z szesnastego miejsca zaatakował Halvor Egner Granerud. Dzięki skokowi na 103 metry awansował aż o 12 pozycji. Wyprzedził go dopiero Karl Geiger (102 metry), który ostatecznie zakończył konkurs na drugiej pozycji. Drugi po pierwszej serii Anže Lanišek zawody zakończył na trzecim miejscu. Piotr Żyła obronił pozycję po pierwszej serii i został mistrzem świata.

Dawid Kubacki (99 metrów) zawody zakończył na piątym miejscu. Kamil Stoch (96 metrów) był 22., a Andrzej Stękała (87,5 metra) zakończył zawody na trzydziestym miejscu.

W niedzielę konkurs drużyn mieszanych. Początek o 17:00.

Źródła[edytuj | edytuj kod]