Przejdź do zawartości

Pięć pojazdów zderzyło się ze sobą na autostradzie A4

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 24 listopada 2023
Autostrada A4

24 listopada 2023 roku na autostradzie A4 doszło do wypadku samochodowego w którym zderzyło się ze sobą pięć pojazdów. Trzy osoby zostały ranne

Do zdarzenia doszło 24 listopada 2023 roku, około godziny 14:14, na autostradzie A4 w kierunku Katowic, między węzłami Kraków Tyniec a Kraków Bielany.

Jak poinformował mł. kpt. Hubert Ciepły, strażak z Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, w wypadku wzięło udział łącznie siedem osób poruszających się pięcioma pojazdami. Po przybyciu służb ratunkowych na miejsce, jeden z uczestniczących w wypadku, samochód ciężarowy leżał przewrócony na bok. W akcji ratunkowej brało udział sześć wozów strażackich oraz 26 strażaków.

Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Na stopniu wodnym Kościuszko na Wiśle samochód dostawczy najechał na tył jadącego przed nim pojazdu. W zderzeniu trzy osoby zostały ranne, na początku pojawiła się informacja o ofierze śmiertelnej. Dzięki reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe rannej osoby, która następnie w stanie krytycznym trafiła do szpitala.

U jednej z poszkodowanych osób strażacy i ratownicy medyczni przeprowadzili reanimację krążeniowo-oddechową, która następnie została przewiezona do szpitala w stanie krytycznym. Na miejscu zdarzenia lądowały także helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]