Morten Ågheim nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 18 czerwca 2017
Sport
N icon sport2.png

W wieku niespełna 37 lat zmarł Morten Ågheim, były reprezentant Norwegii w skokach narciarskich. Przyczyny śmierci byłego norweskiego skoczka narciarskiego nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Morten Ågheim zmarł 8 czerwca w miejscowości Mo i Rana. Informacja o jego śmierci nie przedostała się jednak do norweskich mediów – potwierdził ją Tom Aage Aarnes, również były norweski skoczek narciarski. Ågheim zadebiutował w Pucharze Świata w sezonie 1997/1998, podczas konkursów w Lillehammer. Najlepiej zaprezentował się w sezonie 1998/1999, gdzie wielokrotnie znajdował się w czołowej dziesiątce, a najlepszy występ zanotował 20 grudnia 1998 w Harrachovie, gdzie zajął czwarte miejsce, przegrywając tylko z Janne Ahonenem, Noriakim Kasai i Andreasem Widhölzlem. Po sezonie 2001/2002 skoczek zakończył karierę.

Największym sukcesem Ågheima były: mistrzostwo Norwegii zdobyte w 1999 na skoczni Lønnbergbakken w Raufoss, a także złoty medal indywidualnie i drużynowo podczas Zimowych Igrzysk Dobrej Woli, które odbyły się w Lake Placid w lutym 2000.

Pozostawił żonę i trójkę dzieci.

Źródła[edytuj]