Przejdź do zawartości

Michalczewski i Szpilka zmierzą się na korcie tenisowym w meczu charytatywnym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 stycznia 2024
Dariusz Michalczewski (2008)
Artur Szpilka (2013)

25 stycznia 2024 roku w Gdańsku na korcie tenisowym w charytatywnym meczu na rzecz dzieci z domów opiekuńczo-wychowawczych zmierzą się dwaj byli bokserzy: Dariusz Michalczewski i Artur Szpilka.

Tło konfliktu[edytuj | edytuj kod]

Dariusz Michalczewski i Artur Szpilka łapali do siebie niechęcią w życiu publicznym od wywiadu Szpilki dla portalu ringpolska.pl w 2014 roku. Podczas rozmowy Artur Szpilka określił Michalczewskiego zakompleksionym na punkcie Andrzeja Gołoty.

Byli bokserzy zagrają w tenisa[edytuj | edytuj kod]

Dariusz Michalczewski swoją ostatnią walkę odbył 26 lutego 2005 roku. Przegrał z Fabrice'em Tiozzo. Była to jego druga przegrana zawodowa walka. 1 czerwca 2005 roku ogłosił zakończenie swojej kariery bokserskiej.

Artur Szpilka ostatni raz walczył 3 czerwca 2023 roku w formule MMA, kiedy to podczas gali KSW wygrał z Mariuszem Pudzianowskim. Teraz regularnie gra w tenisa.

Zakład o 5000 zł[edytuj | edytuj kod]

Dariusz Michalczewski poinformował w social mediach, że przegrany przekaże na lokalny dom opiekuńczo-wychowawczy darowiznę w wysokości pięciu tysięcy złotych. Oprócz tego ma zostać uruchomiona zbiórka internetowa, na którą każdy będzie mógł wpłacić dowolny datek na ten cel.

Źródła[edytuj | edytuj kod]