Przejdź do zawartości

Matura z angielskiego prawdopodobnie nie będzie unieważniona

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 10 maja 2024

Publikowanie przez uczniów informacji o pytaniach egzaminacyjnych z matury z języka angielskiego, która była przeprowadzana 9 maja 2024 roku, najprawdopodobniej będzie skutkować konsekwencjami dla pojedynczych uczniów. Wbrew doniesieniom prasowym, Centralna komisja egzaminacyjna nie potwierdza masowego unieważnienia egzaminu.

Super Express opublikował artykuł pod nagłówkiem "Matura z angielskiego będzie unieważniona! Cały arkusz hula już po internecie. Kto za to odpowie?!" Jedynym uzasadnieniem tytułu była wzmianka "Egzaminatorzy z pewnością dotrą do osoby, która udostępniła zdjęcia arkusza. Przypomnijmy - w tym przypadku oraz innych, gdzie doszło do złamania zasad, matura zostanie unieważniona." Na nieadekwatność nagłówka zwrócił uwagę profil facebookowy "Streszczam clickbaitowe artykuły, żebyś nie musiał klikać". Autorzy powołują się na Gazetę Prawną gdzie redakcja przywołuje słowa dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcina Smolika - "na razie nie ma sygnałów o nieprawidłowościach, które mogłyby wpłynąć na przebieg egzaminu z języka angielskiego."

Autorzy strony facebookowej zachęcają jednocześnie do zgłaszania postu na profilu Super Expresu reklamującego artykuł hasłem "Matura z angielskiego będzie unieważniona! Cały arkusz hula już po internecie!"

Źródła[edytuj | edytuj kod]