Przejdź do zawartości

Mężczyzna wybił szybę w tramwaju MPK Kraków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 23 maja 2024
Okolice zdarzenia

18 maja 2024 roku 59-letni mężczyzna wybił szybę w jednym z tramwajów MPK Kraków.

18 maja 2024 roku przed godziną 9.00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi w tramwaju MPK w rejonie Ruczaju (Czerwonych Maków). Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy zastali motorniczego, który przekazał, że w trakcie kursu podczas postoju na przystanku, jeden z pasażerów po tym jak opuścił tramwaj, szklaną butelką wybił szybę w drzwiach pojazdu i oddalił się z miejsca.

W trakcie oczekiwania na kolejny kurs na zajezdni motorniczy zauważył sprawcę, który przyjechał w to samo miejsce innym tramwajem. Wówczas postanowił on ująć mężczyznę, chwilę później przekazał go w ręce funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. 59-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

19 maja 2024 roku mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta może jednak być jednak wyższa, bowiem 59-latek działał w warunkach recydywy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]