Przejdź do zawartości

Lewandowski chciałby otrzymać Złotą Piłkę za rok 2020

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 29 kwietnia 2024
Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium w 2019

W 2020 Robert Lewandowski był faworytem do zdobycia Złotej Piłki. Jednak z powodu trwającej wtedy pandemii COVID-19 plebiscyt odwołano. Teraz Lewandowski powiedział, że nie obraziłby się, nawet gdyby dostał ją dopiero teraz.

W sezonie 2019/2020 w 47 meczach strzelił 55 goli, a wraz z Bayernem Monachium, który wówczas reprezentował, zdobył Bundesligę, Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów UEFA. Lewandowski powiedział:

W latach 2020 i 2021 przeżyłem najlepsze lata w swojej karierze. Znajomy przesłał mi niedawno statystyki: strzeliłem 100 goli w 85 meczach.

Złota Piłka dla Lewandowskiego?[edytuj | edytuj kod]

W wywiadzie dla Bilda Lewandowski odniósł się do kwestii Złotej Piłki za rok 2020. Ostatnio coraz więcej mówi się o możliwości przyznania polskiemu napastnikowi zaległej nagrody. Chodzi o podejrzenie o korupcję ówczesnego szefa France Football, Pascala Ferre, który miał pobierać świadczenia pieniężne od klubu Paris Saint-Germain, którego zawodnik – Lionel Messi – dostał w 2021 Złotą Piłkę. Polak stwierdził:

Oczywiście, że chciałbym kiedyś otrzymać Złotą Piłkę. To nie tak, że jestem zły czy smutny, że wciąż brakuje tego trofeum. Mam jednak wrażenie, że w którymkolwiek roku nadeszłaby moja kolej. Statuetka z 2021 r. należy do Lionela Messiego. Zauważyłem, że krążą plotki o nagrodzie za wcześniejszy rok. Ten był dla mnie wyjątkowy, byłem na swoim najwyższym poziomie, wygraliśmy wszystko. Ujmijmy to tak: gdybym cztery lata później otrzymał Złotą Piłkę, na pewno nie poczułbym się urażony – byłby to dla mnie ogromny zaszczyt i przyjąłbym tę nagrodę.

Źródła[edytuj | edytuj kod]