Korwin-Mikke schowany przed Wyborami Parlamentarnymi 2023

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 października 2023
Janusz Korwin-Mikke (2016)

Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Przemysław Wipler przyznał, że „Korwin-Mikke został poproszony, aby już nic nie robić do końca kampanii”.

Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio w obliczu Pandora Gate postanowił przypomnieć swoje stanowisko nt. pedofilii. Na nagraniu opublikowanym na TikToku (które zostało usunięte przez serwis) mówił:

Stoję na stanowisku obrony praw kobiet. To dziewczyna i matka powinny decydować, czy dziewczyna jest dojrzała, czy nie. A nie jakieś grono zaślinionych staruchów w Sejmie: "ty jeszcze musisz tydzień poczekać, bo nie skończyłaś 15 lat". Normalny mężczyzna nie planuje seksu. Normalny mężczyzna rozmawia z dziewczyną, chce ją lepiej poznać i czasami się myli.

Podczas wywiadu w Radiu Plus Przemysław Wipler, jedynka Konfederacji z okręgu 5, przyznał, że „jest czas na ekstrawagancję i jest czas na dyscyplinę. Kampania to czas dyscypliny i dostosowywania się do tego, jaką pracę wykonuje sztab”. Dopytywany przez prowadzącego, czy Korwin-Mikke dostał zakaz publicznych wypowiedzi, odpowiedział, że ma nadzieję, że „nie będzie już aktywny w swoich dywagacjach w czasie tej kampanii”.

Źródła[edytuj | edytuj kod]