Konkursy Pucharu Świata w Trondheim i Vikersund odwołane, Stefan Kraft z drugą Kryształową Kulą, Kamil Stoch wygrywa Raw Air

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 12 marca 2020
Sport
N icon sport2.png

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020 zakończył się już dzisiaj. Z powodu panującego koronawirusa, konkursy w Trondheim i Vikersund zostały odwołane, wskutek decyzji premier Norwegii Erny Solberg o odwołaniu wszystkich imprez sportowych. Również to oznacza zakończenie czwartej edycji turnieju Raw Air.

Decyzja Waltera Hofera oznacza, że zwycięzcą Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 został Stefan Kraft. Austriak zdobył 1659 punktów i wyprzedził o 110 punktów Karla Geigera. Trzecią pozycję wywalczył poprzedni zdobywca cyklu, Ryōyū Kobayashi, który zgromadził 1178 punktów, pokonując w walce o trzecie miejsce Dawida Kubackiego o dziewięć punktów. Kraft także zdobył Małą Kryształową Kulę, zdobywając po dwóch konkursach w Bad Mitterndorf 160 punktów. Drugie miejsce wywalczył Timi Zajc, który stracił dwadzieścia punktów do austriackiego zawodnika. Na trzecim miejscu w lotach został sklasyfikowany Piotr Żyła, który zgromadził 129 punktów. Zwycięzcą tegorocznego Raw Air został Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski zdobył 1161,9 punktów. Drugie miejsce, ze stratą 7,4 punktów zajął Ryōyū Kobayashi. Podium uzupełnił Marius Lindvik, który zgromadził 1154,3 punktu, o 0,2 mniej od Japończyka.

Źródła[edytuj]