2008-11-11: Joe Biden dzwonił do Lecha Kaczyńskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 11 listopada 2008
Świat
Joe Biden, official photo portrait 2-cropped.jpg
Wikinews
Dowiedz się więcej

W poniedziałek wieczorem (10 października) do prezydenta Polski zadzwonił wiceprezydent elekt USA Joe Biden, by zapewnić "o woli kontynuacji ścisłej współpracy politycznej i wojskowej między USA a Polską". Biden i Kaczyński rozmawiali także budowie tarczy antyrakietowej.

Jak przekonuje Mariusz Handzik, prezydencki minister, instalacja tarczy będzie zależała od oceny specjalnego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego. Obecnie zespół ten jest powoływany. Handzik dodał, że nowa administracja amerykańska będzie w pełni współpracować z Polską w sprawie tarczy. Dodatkowo, jak poinformował Piotr Kownacki, szef Kancelarii Prezydenta, nikt nie poniesie konsekwencji za weekendowe zamieszanie wokół rozmowy telefonicznej Baracka Obamy i Lecha Kaczyńskiego. Dodał jedynie, iż polityka informacyjna Kancelarii Prezydenta wymaga usprawnienia.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Joe Biden dzwonił do Lecha Kaczyńskiego, napisanej przez Agnieszkę Chichocką i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)