Przejdź do zawartości

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział utworzenie nowej partii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 13 grudnia 2023
Janusz Korwin-Mikke (2016)

13 grudnia 2023 roku Janusz Korwin-Mikke wystąpił na konferencji, wraz ze Stanisławem Michalkiewiczem zapowiadając nowy projekt polityczny.

W trakcie trwania kampanii wyborczej w Wyborach Parlamentarnych 2023 Janusz Korwin-Mikke został wyrzucony z Rady Liderów i zawieszony jako członek Konfederacji, po czym poinformował, że zastanawia się nad założeniem nowej partii.

13 grudnia 2023 roku odbyła się konferencja, na której Janusz Korwin-Mikke i Stanisław Michalkiewicz zapowiedzieli nowy projekt polityczny.

Janusz Korwin-Mikke nie podał nazwy nowej partii, jednak twierdzi, że już 300 osób deklarowało chęć dołączenia do organizacji, a w przyszłym roku planują wystawić listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Musimy żyć w normalnym świecie, świat budowany przez maniaków z Brukseli to nie jest świat normalny. Normalny świat to taki, w którym jemy kotlety schabowe, a nie świerszcze. Normalny świat to świat, w którym energię produkuje ten, kto robi ją najtaniej, a nie ten, kto się podoba politykom

Źródła

[edytuj | edytuj kod]