2008-05-16: Izrael: Międzynarodowa Konferencja „Patrząc w przyszłość”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 16 maja 2008
N icon politics.png
Międzynarodowa Konferencja „Patrząc w przyszłość”

12 maja 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką udał się z wizytą do Izraela.

W drugim dniu wizyty Prezydent RP spotkał się z Prezydentem Państwa Izrael Shimonem Peresem i Premierem Ehudem Olmertem. Odbył również spotkanie z ministrem Yuli Tamir.

W godzinach popołudniowych Lech Kaczyński wziął udział w prezydenckiej sesji plenarnej konferencji „Patrząc w przyszłość”. Następnie para prezydencka udała się na powitalny obiad wydany przez Prezydenta Państwa Izrael na cześć zaproszonych gości.

Prezydent RP spotkał się z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko i z Prezydentem Republiki Łotewskiej Valdisem Zatlersem.

W godzinach wieczornych Prezydent Lech Kaczyński z małżonką wziął udział w uroczystym otwarciu konferencji „Patrząc w przyszłość”.

14 maja para prezydencka odwiedziła Uniwersytet w Tel Awiwie oraz Muzeum Diaspory. Podczas wizyty Prezydent RP spotkał się z rektorem Uniwersytetu Zvi Galil oraz kadrą uniwersytecką. Następnie wziął udział w uroczystości z okazji 60-lecia stosunków izraelsko – amerykańskich.

15 maja Prezydent RP wziął również udział w uroczystości odznaczeń osobom zasłużonym dla stosunków polsko-izraelskich.

W godzinach popołudniowych Prezydent RP z małżonką udał się do Centrum Begina, gdzie zwiedził wystawę poświęconą działalności Premiera Begina.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]