Przejdź do zawartości

Hansi Flick nowym trenerem FC Barcelony

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 30 maja 2024
Hansi Flick w 2022
Robert Lewandowski (2019)

FC Barcelona ogłosiła zmianę na stanowisku drużynowego trenera. Został nim niemiecki szekoleniowiec Hansi Flick, który w przeszłości trenował Roberta Lewandowskiego. Niemiec zastąpił w roli trenera Xaviego, który prowadził drużynę od listopada 2021.

Odejście Xaviego[edytuj | edytuj kod]

Z powodu rozczarowujących wyników dotychczasowy trener Barcelony i jednocześnie jej wieloletni piłkarz, Xavi postanowił podać się do dymisji po ponad półtorocznej przygodzie z katalońskim klubem. Zdołał z nim m.in. wywalczyć mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2022/2023.

Nowy trener Barcelony[edytuj | edytuj kod]

Nowym trenerem został ogłoszony Hansi Flick. Niemiec był w przeszłości trenerem Bayernu Monachium, w którym ówczesnie występował Lewandowski. To za jego kadencji Polak zdobył jedyny raz w karierze Ligę Mistrzów UEFA w 2020. W sezonie 2020/2021 Lewandowski z kolei pobił rekord Gerda Müllera w liczbie goli strzelonych w pojedynczym sezonie, ustanawiając rekord na 41 bramek. W czasie pracy Flicka w niemieckim klubie udało mu się zdobyć 7 trofeów z 9 możliwych.

Po udanym rozdziale w Bayernie, Flick został selekcjonerem niemieckiej reprezentacji, z którą pożegnał we wrześniu 2023 się z bilansem 25 meczów i 12 wygranych.

Kontrakt Flicka został ustalony na czerwiec 2026, a ma on zarabiać trzy miliony euro netto rocznie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]