Przejdź do zawartości

Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 – Polska:Czechy – 1:1

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 19 listopada 2023

17 listopada 2023 odbył się mecz eliminacji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, w którym Polska zremisowała 1:1 z Czechami.

Polska Czechy
Eliminacje do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 · Stadion Narodowy (Warszawa) · 17 października 2023 · godz. 20:45 · Widzów: 56 310 · Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)
1 - 1
(1-0)

38' Jakub Piotrowski

49' Tomas Soucek

Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz (58' Patryk Peda), Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański (74' Kamil Grosicki), Jakub Piotrowski, Nicola Zalewski, Karol Świderski (46' Adam Buksa), Robert Lewandowski Jindrich Stanek, David Zima, Jakub Brabec, Tomas Holes, Vladimir Coufal, Michal Sadilek (92' Alex Kral), Tomas Soucek, David Doudera, Lukas Provod (75' Ondrej Lingr), Mojmir Chytil (46' Tomas Cvancara), Jan Kuchta (46' Adam Hložek)
Trener: Michał Probierz Trener: Jaroslav Šilhavý
Kartki: 35' Paweł Bochniewicz Kartki: 63' Jakub Brabec


Przed meczem[edytuj | edytuj kod]

Tego samego dnia Mołdawia grała z Albanią, gdyby wygrała, Polacy nie mieliby szans na bezpośredni awans, jednak spotkanie zakończyło się remisem.

Nastroje przed meczem były raczej negatywne i sceptyczne: warto przypomnieć, że jeszcze rok temu media pisały o tym, że Polska znalazła się w wymarzonej i najłatwiej grupie, następnie przegrała z Mołdawią i Albanią, z trudem wygrała z Wyspami Owczymi i zmieniła trenera w trakcie eliminacji.

Ostatni mecz z Polską reprezentacja wygrała 3:1, zdobywając 2 gole w ciągu pierwszych trzech minut spotkania.

Po przerwie wynikającej z kontuzji do drużyny powrócił Robert Lewandowski.

Aby szanse na bezpośredni awans były realne, Polska musiała wygrać z Czechami.

Po meczu[edytuj | edytuj kod]

Ogromną krytykę po meczu zebrał Robert Lewandowski, którego występu nie można zaliczyć do udanych, o czym świadczą wszystkie statystyki. Chwalony był natomiast Nicola Zalewski za próby ataku, a także stworzenie akcji, która dała jedynego gola.

Przez remis Polska straciła szanse na bezpośredni awans na Euro 2024, co wzbudziło ogromną irytację części kibiców. Jeszcze rok temu wszystkie media pisały o "grupie marzeń, z której nie da się nie wyjść".

Źródła[edytuj | edytuj kod]