Dyskusja wikireportera:Dawid2009

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odp:DyngusDay[edytuj]

Odp:DyngusDay

Witam serdecznie. Sam zbyt słabo znam wątek żeby tworzyć news. Ale chętnie pomogą w marę możliwości. Będziesz próbował? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 11:55, 29 mar 2016 (CEST)

Odp:DyngusDay[edytuj]

Odp:DyngusDay

Bardzo podobnie jak na Wikipedii się tworzy. Przypisy są mile widziane. W odróżnieniu od Wikipedii twórczość własna jest wskazana na Wikinews. To znaczy możesz tu opisać wydarzenie które obserwowałeś osobiście. Co do pomocy to może źle się wyraziłem bo mam wrażenie że oczekujesz odemnie większego niż jestem gotów podjąć zagłębiania się w temat. Mam nadzieje że mimo tego zechcesz jednak news utworzyć. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 12:23, 29 mar 2016 (CEST)

Odp:DyngusDay[edytuj]

Odp:DyngusDay

Dobrze, że chcesz mocno umotywować źródłami. Myślę że to co proponujesz będzie ok. Nie myl proszę tylko zapowiedzi ze sprawozdaniami. To znaczy na podstawie newsa z 18 marca nie można napisać, że coś wydarzyło się 28 marca lecz zaledwie że było planowane. Oczywiście im szybciej news powstanie tym lepiej ale ale myślę, że kilka dni temat jeszcze powinien wytrzymać. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 12:36, 29 mar 2016 (CEST)