Dyskusja wikireportera:213.134.171.166

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zobacz pod adresem:

[Wikipedia - Homofobia - kontrowersyjne znaczenie]

Bądź tolerancyjny jeśli oczekujesz tego od innych. I zaloguj się, bo nie masz czego się wstydzić. No chyba, że uważasz inaczej. Sp5uhe 21:02, 21 kwi 2007 (CEST)

Nawoływanie do nienawiści jest Twoją subiektywną oceną. Zrób to obiektywnie, albo wcale. Sp5uhe 21:12, 21 kwi 2007 (CEST)

Z Wikipedii z hasła homofobia:

W związku z tą krytyką w rozważaniach akademickich stosuje się wyrażenia takie jak "heteroseksizm", "heterocentryzm" czy "heteronormatywność", niezawierające cząstki "fobia". W codziennym użyciu jednak zakres terminu "homofobia" obejmuje homofobię w sensie medycznym, heteroseksizm, heterocentryzm, heteronormatywność oraz wszystkie formy agresji skierowanej wobec osób homoseksualnych, ze względu na ich orientacje seksualną.

dlatego zmieniałem. Słowo homofobia mi samemu wygląda raczej na coś w rodzaju "polskie obozy koncentracyjne". Niby wszystko poprawnie, ale jakaś sugestia w podtekście. To tak jak homoseksualista obrazi się za słowo zboczeniec, choć sensu stricte jest zboczony bo ma nietypową orientację seksualną. Tylko tyle, że słowo zboczeniec niesie ze sobą przesłanie o nienormalności, więc nie pasuje do wypowiedzi w Wikipedii. Dlatego piszmy heteroseksizm i homoseksualista. Sp5uhe 21:27, 21 kwi 2007 (CEST)

"haslo zbyt kontrowersyjne.. mieszające orientacje z szkodliwą dewiacją" teraz zmieniasz fakty na bardziej wygodne? Sp5uhe 21:29, 21 kwi 2007 (CEST)