Dyskusja:UPR popiera decyzję Prezydenta RP o odmowie podpisania przez Polskę Traktatu lizbońskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Czy wikinews to teraz tuba propagandowa partii politycznej, jaką jest UPR? Ktoś ten news akceptował?

  • po pierwsze podpisuj się bo szkoda czasu marnować na dociekanie, że to IP należy do Encepence (nie jesteś nowicjuszem, a nawet administratorem). Po drugie ile jest newsów UPR a ile mają inne partie? więc może nie przesadzaj z tą propagandą. Liczyć mi się nie chce ile czego było ale zapewniam Cię że UPR jest partią, która ma dużo dużo mniej newsów niż inne ugrupowania. Ile razy były oświadczenia (m.in. Prezydenta RP) zamieszczane, zapewne nie wiesz? To zapewniam Cię, że wielokrotnie. --Ala z talk 23:44, 3 lip 2008 (CEST)
aaaa ... i jeszcze jest to komunikat prasowy, który został wysłany na listę Wikinews --Ala z talk 23:51, 3 lip 2008 (CEST)
  • Przecież można dodawać newsy w postaci oświadczeń innych partii. A jak się nie chce to nie można mieć pretensji do tych, którym się chce, co nie? :) Maciej Dudek 23:31, 5 lip 2008 (CEST)
    • Przecież można opisać sprawę obiektywnie: napisać porządny artykuł o tym, że prezydent zamierzał (a może nadal zamierza, a może już nie) zignorować wolę parlamentu czyli narodu, a UPR go w tym utwierdza. Można prawie wszystko, tylko po co klepać dosłownie czyjeś frazesy, które są całkowicie obok realiów i ustroju panującego w Polsce? Encepence User ID: 319 00:02, 6 lip 2008 (CEST)
      • Trochę jest w tym racji. Ale "zignorowanie woli parlamentu czyli narodu" też, moim zdaniem, rozmija się z obiektywizmem. Sam fakt wstawienia newsa o stanowisku eurosceptycznej UPR w dość istotnej w tym zakresie sprawie niczemu nie szkodzi. Inna sprawa, że można to było napisać nieco neutralniej, przy innej proporcji cytatów i tekstu autorskiego. W końcu informacje generowane przez partie z natury są nieobiektywne ;) Maciej Dudek 02:35, 6 lip 2008 (CEST)

"że prezydent zamierzał (a może nadal zamierza, a może już nie) zignorować wolę parlamentu" - ale kto tak twierdzi, bo tu jest określone stanowisko UPR, a swoich stanowisk nie publikujemy, bo to byłby POV. Jeżeli dysponujesz danymi, pozwalającymi na NPOV napisz raport - to jest komunikat, jeden z wielu. Przykuta 11:42, 6 lip 2008 (CEST)

  • OK (jeżeli czas pozwoli)