Przejdź do zawartości

Defibrylatory w radiowozach MPK w Krakowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 18 marca 2024

15 marca 2024 roku w ośmiu radiowozach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie zamontowano automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Wydarzenie to zostało skomentowane przez Grzegorza Dyrkacza, wiceprezesa zarządu MPK SA w Krakowie:

Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać te defibrylatory. Z radiowozów każdego dnia korzystają inspektorzy ruchu, którzy poruszają się po całym mieście nadzorując funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Bardzo często to właśnie oni są pierwsi na miejscu różnego rodzaju zdarzeń, w tym poważnych wypadków drogowych. Teraz, dzięki defibrylatorom w radiowozach inspektorzy ruchu będą mogli także w jeszcze większym zakresie udzielać pomocy w sytuacjach, gdy zagrożone jest zdrowie i życie nie tylko pasażerów tramwajów i autobusów, ale wszystkich mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do naszego miasta.

Radiowozy które zostały wyposażone w automatyczny defibrylator zewnętrzny zostały również oznaczone naklejką informującą o tym, że znajduje się w nim defibrylator. Każdy z inspektorów przeszedł również odpowiednie szkolenie z obsługi urządzeń AED.

Źródła[edytuj | edytuj kod]