2008-12-03: Cesarz Japonii nie spotka się z prezydentem Polski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej
środa, 3 grudnia 2008

Jak poinformowała agencja Kyodo, dwór cesarza Japonii Akihito wydał specjalny komunikat, w którym informuje, iż wszystkie oficjalne spotkania cesarza zostają odwołane z powodu jego choroby. W tym także spotkanie z Lechem Kaczyńskim.

W komunikacie poinformowano, iż odwołane zostało zarówno dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami japońskiego resortu sprawiedliwości, jak i jutrzejsza audiencja z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Agencja powołuje się również na zalecenia lekarzy, którzy sugerowali Akihito odpoczynek w ciągu najbliższych dni - co oznacza, iż odwołane zostają wszystkie zajęcia cesarza dziś i jutro. Jak podaje Kyodo, cesarz, który w końcu grudnia ukończy 75 lat, od dwóch tygodni uskarżał się na bóle w piersi, a wczoraj wieczorem miał podwyższone ciśnienie.

To nie pierwsza przykra niespodzianka podczas azjatyckiej podróży prezydenta. Lech Kaczyński przyleciał w nocy z Mongolii do Japonii. Prezydent wraz Pierwszą Damą przybył do Osaki z 8-godzinnym opóźnieniem, samolotem wyczarterowanym od mongolskich linii lotniczych. W rządowym samolocie Tu-154, którym Lech Kaczyński miał poruszać się w trakcie swojej wizyty w Azji stwierdzono awarię.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Cesarz Japonii nie spotka się z prezydentem Kaczyńskim”, napisanego przez Marię Twaróg, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).