2008-11-27: Bombaj: zamachy terrorystyczne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Zamach terrorystyczny w Bombaju w 2008 roku
czwartek, 27 listopada 2008
Taj Mahal - jedno z miejsc ataków terrorystycznych
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

140 osób zginęło, a 327, w tym jeden eurodeputowany, zostało rannych w atakach terrorystycznych w Bombaju. Prawdopodobnie rannych jest ok. 900 osób.

Terroryści uderzyli na Bombaj wczoraj wieczorem (26 XI). Szef policji w Bombaju poinformował, że zamachy terrorystyczne przeprowadzono w co najmniej 7 punktach miasta, w tym w dwóch luksusowych hotelach Taj Mahal i Trident/Oberoi, a także na stacjach kolejowych. Uzbrojeni mężczyźni strzelali z broni automatycznej, a także rzucali granaty. Według lokalnego dziennika "Times of India", zginęło sześciu cudzoziemców. Wśród zabitych są m.in. Brytyjczycy.

Spośród 15 zakładników przetrzymywanych przez terrorystów w hotelu Taj Mahal połowa to cudzoziemcy - podał jeden z zakładników, któremu udało się uciec. Podczas zamachów został ranny deputowany Parlamentu Europejskiego, wchodzący w skład oficjalnej delegacji przebywającej w Indiach - powiedziała rzeczniczka hiszpańskiego eurodeputowanego Ignasi Guardansa, który stał na czele delegacji. Dodała, że eurodeputowanych dwukrotnie zaskoczyły strzały. Do zamachu przyznała się grupa o nazwie "Deccan Mujahedeen".

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Zamachy terrorystyczne w Bombaju”, napisanego przez Karolinę Czaję, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).