Przejdź do zawartości

2021-03-13: Bitcoin przebija barierę 60 tysięcy USD

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 13 marca 2021

Bitcoin przebija barierę 60 tysięcy USD.

Bitcoin w sobotę 13 marca 2021 roku ustanowił kolejny rekord wszechczasów i na niektórych giełdach kryptowalut[1] przebił już cenę 60 tysięcy USD, czyli 228 tysięcy PLN, co daje mu kapitalizację rynkową powyżej 1,7 biliona dolarów.

Tym samym najpopularniejsza kryptowaluta po raz kolejny znalazła się na nowym historycznym szczycie[2]. To nie koniec wzrostów twierdzą niektórzy analitycy[3]. Inwestorzy przewidują, że największa kryptowaluta będzie kontynuowała wzrosty. Bitcoin ma solidne podstawy i może osiągnąć niebawem wartość 75 tysięcy USD[4].

Jak zauważa Bloomberg[5], prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek, że podpisał ogromny pakiet stymulacyjny o wartości 1,9 biliona USD dla amerykańskiej gospodarki, który daje Amerykanom 1400 dolarów na przetrwanie lockdownu wzmacniając optymizm na rynkach finansowych, co może być przyczyną wzrostu najstarszej kryptowaluty. Wielu zwolenników bitcoina uważa, że drukowanie dolarów amerykańskich w celu ratowania gospodarki zdewaluuje walutę fiducjarną, a bitcoin jest bezpiecznym sposobem na przechowywanie wartości.

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]