Przejdź do zawartości

Aktualizacja bazy danych umów systemu Jawne Wybory na 31 października 2023

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 20 listopada 2023

19 listopada 2023 roku autor systemu Jawne Wybory poinformował o zaktualizowaniu bazy umów na 31 października 2023 roku. O aktualizacji bazy danych wpłat informowaliśmy w połowie listopada. Do rejestru została dodana partia Kukiz15. Została dodana funkcja linkowania z umów do aneksów.


W ciągu miesiąca przybyło 5 nowych pozycji umów w jednej partii (Prawo i Sprawiedliwość). Autor, jak co miesiąc porównywał wszystkie rejestry wszystkich monitorowanych partii miesiąc do miesiąca, aby mieć pewność, co do aktualności stanów w portalu Jawne Wybory.

Ponadto 90 umów, zawartych na czas nieokreślony jest przeliczanych co miesiąc, dopóki umowa jest aktywna.

Kukiz15

[edytuj | edytuj kod]

Do rejestru umów dołączyłem jedną nową partię: Kukiz15. Rejestry tej partii są puste, zarówno rejestr wpłat jak i rejestr umów. Tym samym portfolio monitorowanych partii liczy 20 ugrupowań, co stanowi nieco ponad 60% partii, które udostępniają jednocześnie obydwa rejestry nawet, jeśli są puste.

Linkowanie umów do aneksów

[edytuj | edytuj kod]

Linkowanie umów do aneksów to uzupełnienie wprowadzonego miesiąc temu linkowania aneksów do umów. W szczegółach umowy pojawiło się kolejne pole pokazujące linki do aneksów, które zostały zidentyfikowane jako aneksy tej umowy w portalu Jawne Wybory.

Teraz: jeśli umowa ma aneks, to pojawia się w jej szczegółach link do aneksu. Po kliknięciu - przechodzimy do tego aneksu i mamy w nim link do umowy, dla której został sporządzony. Dzięki temu możemy kliknięciami przechodzić pomiędzy umową a jej aneksami. Dobrym przykładem jest tutaj umowa posiadająca 3 zidentyfikowane aneksy:

Wykaz monitorowanych partii

[edytuj | edytuj kod]

W menu "Informacje" jest nowa pozycja: Monitorowane partie. Podana jest tam listę aktualnie monitorowanych partii, która ma też odzwierciedlenie w menu Statystyka. Wykaz ten zawiera także linki do poszczególnych rejestrów w monitorowanych partiach, dzięki czemu każdy może szybko sprawdzić, co partia publikuje.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]