Przejdź do zawartości

Adrian Cios wygrał z Marcinem Najmanem podczas gali Clout MMA 3

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 grudnia 2023
Marcin Najman (2019)

29 grudnia 2023 roku poczas gali Clout MMA 3: Santa Clout odbyła się walka Adriana Ciosa i Marcina Najmana. Był to rewanż z poprzedniej walki, jednak zakończyło się tak samo: Najman został dyskwalifikowany za ciosy w tył głowy.

28 października 2023 roku na gali Clout MMA 2 Najman odbył dwie walki. Obie przegrał: w pierwszej z Piotrem Lisakowskim, w drugiej z Adrianem Ciosem. Został dyskwalifikowany po 50 sekundach walki z powodu zadawania ciosów w tył głowy. Po walce nie brakowało w Internecie dyskusji nt. wyniku.

Do rewanżu doszło 29 grudnia 2023 roku na gali Clout MMA 3: Santa Clout, która odbyła się w Warszawie. Po 30 spokojnych sekundach walki Adrian Cios sprowadził Najmana do parteru, jednak nie udało mu się ustabilizować pozycji. Marcin Najman z dołu zadawał ciosy w tył głowy, co Cios zasygnalizował, a sędzia przerwał walkę.

Po kilku minutach przerwy i konsultacji z lekarzem Cios postanowił wrócić do walki. Pojedynek wznowiono w parterze, Cios znalazł się w dosiadzie, a Najman znowu atakował od dołu w tył głowy. Walkę ponownie zatrzymano.

Po chwili kolejny raz wznowiono walkę, Cios zajął pozycję, a Najman uderzał w tył głowy. Walkę przerwano, a Najman został zdyskwalifikowany.

Po zakończeniu pojedynku Najman krzyczał:

Jeśli jestem w dosiadzie i mam niewygodną pozycję, to mam prawo uderzać i się bronić. Nie można cały czas gadać, że dostaje się w tył głowy. To jak mam go uderzać? Nie wiem, może w K-1 mamy to rozwiązać. Walczmy, do chuja, walczmy!

Źródła

[edytuj | edytuj kod]