2012-09-13: Adam Hofman i Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej o prezesie gdańskiego sądu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 13 września 2012

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję prasową, podczas której Adam Hofman i Mariusz Błaszczask odnieśli się do dziennikarskiej prowokacji wymierzonej przeciwko Prezesowi Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Portale niezalezna.pl i "Gazeta Polska Codziennie" opublikowały nagranie, z którego wynika, że do Prezesa Ryszarda Milewskiego zadzwonił dziennikarz podający się za asystenta Tomasza Arabskiego z Kancelarii Premiera.

Domniemany asystent próbował umówić się z sędziom, by spróbować wpłynąć na termin posiedzenia sądu ws. Marcina P. - podejrzanego ws. afery Amber Gold. Dziennikarz, który przedstawił się jako Piotr Tomiczyński z sekretariatu szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego 6 września br. odbył rozmowę z Ryszardem Milewskim. Prezes stwierdził, że może spotkanie wyznaczyć albo na 17 (09.12. -przyd. red.) albo nawet na 12 czy 13, tak że tutaj nie ma problemu. Dodał też, że skład już jest, czyta akta. Jest kwestia, czy bardzo przyspieszać, czy nie przyspieszać.

Ponadto dziennikarz dopytywał czy skład sędziowski jest zaufany. Milewski odpowiedział mu, żeby ten się nie martwił.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez PiS w Sejmie, Mariusz Błaszczak i Adam Hofman potwierdzili, że złożyli kolejny wniosek o powołanie komisji śledczej do zbadania sprawy afery Amber Gold.

Mariusz Błaszczak zasugerował ponadto, że sędzia Milewski ma powiązania z niedawną sprawą prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego. Na prośbę dziennikarza Polskiego Radia nie chciał jednak sprecyzować co konkretnie ma na myśli.

Z Sejmu, dla Wikinews, Patryk Matyjaszczyk.

Źródła[edytuj | edytuj kod]