2023-09-30: Rekord Guinnessa w najdłuższym edytonie ustanowiony w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 30 września 2023
Bankiet po ustanowieniu rekordu.

30 września 2023 roku, zgodnie z planem, zakończyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższym edytonie. Wikipedyści edytowali polskojęzyczną Wikipedię przez 100 godzin.

Zegar odmierzający czas edytowania w 99 godzinie

Próba zakończyła się o 16:00. Oficjalne zatwierdzenie rekordu przez biuro Guinnessa dokonać się może w następnych tygodniach. Dotychczasowy rekord należał do grupy z Meksyku i wynosił 72 godziny.

Odliczanie ostatnich sekund poprowadziła Paulina Studniczka (Koordynatorka ds. wsparcia społeczności Wikimedia Polska). Po zatrzymaniu zegara Wikipedyści udali się na krótki bankiet podczas którego Jolanta Drzewakowska (Koordynatorka ds. komunikacji Wikimedia Polska) w imieniu całej grupy podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w wydarzenie: zespołowi organizacyjnemu, wolontariuszom i edytorom. W podziękowaniach wzięli udział: Elżbieta Gogacz (przedstawicielka Biblioteki na Koszykowej), Grzegorz Gogacz (członek zespołu organizacyjnego), Tomasz Wszeborowski (Prezes Zarządu Wikimedia Polska), Natalia Ćwik (Dyrektorka Generalna Wikimedia Polska) oraz Paulina Studniczka (Koordynatorka ds. wsparcia społeczności).

Po podziękowaniach uczestnicy wysłuchali koncertu w wykonaniu Amalii Umeda i Agi Derlak.

link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
2023-09-30: Rekord Guinnessa w najdłuższym edytonie ustanowiony w Polsce

Źródła[edytuj | edytuj kod]