Przejdź do zawartości

2023-08-07: Wywiad ze Stevenem Meserve, założycielem Loving Cats Worldwide

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 7 sierpnia 2023

2 sierpnia 2023 reporter Wikinews, Ash Thawley, przeprowadził wywiad ze Stevenem Meserve, założycielem Loving Cats Worldwide (LCWW).

LCWW to organizacja, której deklarowanym celem jest „zwiększenie widoczności wszystkich KOTÓW, edukowanie WSZYSTKICH, aby mogli wziąć udział w przytłaczającej sytuacji ratunkowej, zachowanie naszych ras i ochrona naszych etycznych hodowców, a wszystko to przy jednoczesnym organizowaniu przełomowych interaktywnych Cat Extravaganzas w mieście blisko Ciebie".

Jedna z wystaw kotów zostanie zorganizowana w grudniu w Birmingham. Inne wydarzenia "Cat Extravaganza" w tym roku zaplanowano w Doncaster, Maidstone, Liverpoolu i Szkocji w Wielkiej Brytanii, w Peru, Stanach Zjednoczonych, Japonii na Filipinach, Tajwanie i w Kolumbii.

Do kwietnia filmy z wydarzeń zgromadziły co najmniej miliony wyświetleń na TikTok.

Ash Thawley Co Cię skłoniło do założenia LCWW?

Steven Meserve Loving Cats Worldwide została założona, aby zwiększyć widoczność wszystkich kotów! Psy zbyt długo zajmowały centralne miejsce i nadszedł czas, aby koty znalazły się w centrum uwagi!

Nie ma wystarczającej edukacji na temat posiadania kotów ani świadomości przytłaczającej populacji kotów potrzebujących pomocy, więc w 2015 roku zacząłem Loving Cats, aby coś naprawdę zmienić i umieścić wszystkie koty na światowej scenie.

W Widzę na Twojej stronie, że popierasz "etyczną hodowlę". Jak zdefiniowałbyś to pojęcie?

SM Aby hodowca mógłby uznany za postępującego etycznie etycznie, musi przeprowadzać odpowiednie testy genetyczne i zdrowotne, utrzymywać swoje koty w doskonałej kondycji i poszerzać swoją wiedzę o wszystko co można wiedzieć o swojej rasie.

Potencjalni właściciele kotów muszą również dołożyć należytej staranności przy zakupie kociaka. Etyczni hodowcy upewniają się, że ich kocięta zostaną zaszczepione szczepionką przeciwko wściekliźnie, zaczipowane, odrobaczone, odpchlone i wykastrowane/wysterylizowane przed pójściem do nowego domu (gdy kociak ukończy co najmniej 13 tygodni).

W Jakie kroki podejmuje Twoja organizacja, aby promować etyczną hodowlę?

SM Mamy ścisły zestaw wytycznych dla każdego hodowcy, który ma być związany z LCWW, a na stronie lcwwgroup.com znajduje się baza danych hodowców etycznych o nazwie „LCWW Cats and Kittens”.

Loving Cats to centrum informacji i porad, tworzymy treści informacyjne i zapewniamy ogromną widoczność tych problemów na naszych platformach cyfrowych. Dla każdego, kto chce uzyskać więcej informacji, jesteśmy dostępni, aby udzielić porady przez e-mail lub kanały społecznościowe!

W W mediach społecznościowych krąży powiedzenie „adoptuj, nie kupuj”. Jak się czujesz z tą mentalnością?

SM Adopt Don't Shop i Pedigree Cats zawsze były przeciwstawnymi ideami. Wierzę, że jesteśmy pierwszą firmą, która wypełniła tę lukę!

Zdecydowanie jest miejsce dla obu stron, współpraca z ośrodkami ratunkowymi i adopcyjnymi to najskuteczniejszy sposób na wywarcie wpływu.

Mamy film informacyjny o naszym stanowisku w sprawie Adopt Don't Shop na naszym kanale YouTube!

W Co Twoja organizacja ma nadzieję osiągnąć dzięki Cat Extravaganzas?

SM Podczas wydarzeń z cyklu Cat Extravaganzas i akcji ratunkowych odwiedzający mogą wspierać lokalne organizacje charytatywne i ratownicze, być świadkami międzynarodowych zawodów dla kotów, zobaczyć najpiękniejsze koty na świecie, przekonać się kto wygrywa Best in Show, dowiedzieć się wszystkiego o kotach oraz sprawić swojemu futrzanemu przyjacielowi prezent w naszej niesamowitej wiosce handlowej!

Z każdym Cat Extravaganza pomagamy większej liczbie ludzi pokochać i docenić te niesamowite zwierzęta w głęboki i znaczący sposób oraz wzmacniamy nasz cel, jakim jest zwiększenie widoczności wszystkich kotów na całym świecie.

W W związku z nadchodzącym wydarzeniem w Birmingham, dlaczego zdecydowałeś się gościć w National Exhibition Centre?

SM Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani możliwością zorganizowania Birmingham Cat Extravaganza i Rescue Awareness Event w NEC w dniach 2-3 grudnia. NEC to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Wielkiej Brytanii i cieszymy się, że możemy tam być! Oczywiście, tutaj także organizowane są wspaniałe wystawy psów Crufts, ale teraz przyszedł czas na koty!

W Jaką przyszłość widzisz dla swojej organizacji?

SM Będziemy nadal wspierać lokalne organizacje ratunkowe, organizacje charytatywne i etycznych hodowców. Mamy również nadzieję, że będziemy nadal rozwijać misję naszej Fundacji poprzez edukację i działania, aby zmniejszyć liczbę potrzebujących kotów i zapewnić lepszą przyszłość wszystkim kotom.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]