2023-01-18: Psychodeliki i ich działanie terapeutyczne – zapowiedź wykładów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 18 stycznia 2023

21 stycznia 2023 roku na Uniwersytecie SWPS w Warszawie odbędą się dwa wykłady poświęcone terapeutycznemu zastosowaniu psychodelików.

O godzinie 11:00 rozpocznie się półtoragodzinny wykład lekarza psychiatry Piotra Marcinowicza pt. „Psychodeliki i ich działanie terapeutyczne”. Z kolei o godz. 14:00 rozpocznie się półtoragodzinny wykład studenta V roku studiów na kierunku psychologia Jakuba Schimmelpfenniga pt. „Molekuła DMT – od doświadczeń mistycznych do neuroplastyczności”. W godz. 12:30–14:00 oraz 15:30–16:30 będą miały miejsce sesje posterowe, na których zaprezentowane zostaną plakaty naukowe przygotowane przez studentów.

Wydarzenie organizowane jest przez studenckie Koło Naukowe NeuroPsyche oraz Koła Badań nad Świadomością i Psychodelikami. Wykłady odbędą się w sali S303 mieszczącej się na III piętrze budynku SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego przy ul. Chodakowskiej 19/31 na warszawskiej Pradze Południe (możliwe również wejście od ul. Gocławskiej przy czym winda znajduje się w części centralnej budynku od strony ul. Chodakowskiej). Sesje plakatowe odbędą się w tym samym budynku w sąsiedniej sali S302.

Wstęp na wydarzenie jest otwarty. Obowiązują zapisy poprzez stronę internetową wydarzenia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]