Przejdź do zawartości

2022-12-31: 2023 rok przyniesie zmiany w Centrum Cyfrowym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 1 stycznia 2023

21 grudnia 2022 roku Centrum Cyfrowe ogłosiło, że w 2023 Magdalena Biernat przestanie pełnić rolę współdyrektorki Centrum.

Od dwóch lat Magdalena Biernat i Aleksandra Janus pełniły rolę współdyrektorek Centrum Cyfrowego. W styczniu 2023 Fundację czekają zmiany: po sześciu latach Magda kończy pracę w Centrum, a Aleksandra zostaje prezeską Fundacji.

Centrum Cyfrowe deklaruje dalszą demokratyzację sposobu zarządzania, poprzez rozszerzenie skład Zarządu. Do Aleksandry Janus i Mai Drabczyk dołącza Aleksandra Czetwertyńska, wieloletnia członkini zespołu, która kieruje zespołem Otwartej Edukacji. Tym samym w Zarządzie znajdą się przedstawicielki trzech obszarów działania Centrum: otwartej kultury, otwartej edukacji i rzecznictwa. Od początku grudnia wspiera je również Bernadeta Sondej, która rozpoczęła współpracę z organizacją na stanowisku dyrektorki operacyjnej.

Sześć lat wspólnej pracy

[edytuj | edytuj kod]

Magda Biernat rozpoczęła pracę w Centrum Cyfrowym jako dyrektorka zarządzająca i będąc na tym stanowisku wprowadziła wiele zmian w sposobie działania organizacji. Najpierw wspólnie z Alkiem, a następnie w poszerzającym się zarządzie, Magda była między innymi liderką takich procesów, jak wdrożenie i coroczne aktualizacje przejrzystej i jawnej polityki płac Centrum Cyfrowego, a także wprowadzenie Zasad Dobrej Współpracy.

Gdy w 2021 roku Magda i Ola objęły stanowiska współdyrektorek, wprowadziły system udzielania informacji zwrotnej w zespole (w tym informacji skierowanej do Zarządu).

Magda przywiązywała dużą wagę do inwestowania w kształcenie i rozwój kompetencji w zespole, tak aby jak najwięcej członkiń zespołu mogło reprezentować organizację jako ekspertki w swoich dziedzinach. Wspólnie z Olą i Mają starały się wspierać pomysły na rozwój organizacji płynące od zespołu. To właśnie z inicjatywy członkiń zespołu Centrum Cyfrowe jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce, wprowadziło także urlop menstruacyjny.

Magda będzie wspierać Centrum jako członkini Rady Fundacji, której przewodniczy Alek Tarkowski.


Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „2023 rok przyniesie zmiany w Centrum Cyfrowym”, którego autorem jest Centrum Cyfrowe, opublikowanego w serwisie centrumcyfrowe.pl na licencji CC-BY 4.0 (więcej informacji).