Przejdź do zawartości

2022-12-02: MFF Watch Docs – prawa człowieka w filmie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 grudnia 2022
Logo Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

Od 2 do 11 grudnia 2022 roku trwa 22. MFF Watch Docs – prawa człowieka w filmie organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Pokazy filmów mają miejsce w warszawskich kinach (impreza jest biletowana). Filmy można również oglądać online na stronie MOJEeKINO.pl. Sieć Obywatelska Watchdog Polska jest partnerem wydarzenia.

Przedstawicieli Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska będzie można spotkać 9 grudnia na projekcji filmu Delikado w kinie Muranów i na dyskusji po nim.

  • 18:00-19:40 – Pokaz filmu dokumentalnego „Delikado. Obronić las”, reż. Karl Malakunas
  • 20:00-21:00 – „Jakiego aktywizmu potrzebuje las?” – Dyskusja po projekcji filmu.

Dyskusję poprowadzi Urszula Jabłońska, dziennikarka i reporterka, laureatka nagrody Grand Press 2012 w kategorii „Reportaż prasowy”.

W rozmowie wezmą udział:

  • Marta Jagusztyn – badaczka i współzałożycielka inicjatywy Lasy i Obywatele, dokumentującej, badającej i wspierającej grupy obywatelskie, które angażują się w sprawy lasu.
  • Jadwiga Klata – przedstawicielka młodego pokolenia aktywistów klimatycznych, związana z Ruchem solidarności klimatycznej.
  • Krzysztof Wychowałek – współzałożyciel i wieloletni działacz Ośrodka Działań Ekologicznych “Źródła”, członek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Zapraszamy na filmy o prawach człowieka”, którego autorem jest Agnieszka Podgórska, opublikowanego w serwisie siecobywatelska.pl (zarchiwizowane z tego adresu; więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]