Przejdź do zawartości

2022-10-09: Master Truck Show 2022

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 9 października 2022
Otwarcie Master Truck Show 2022

W dniach 15-17 lipca 2022 r. na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego i Autodromu Delta w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, odbył się 18. Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck Show".

Master Truck Show to barwna impreza plenerowa przyciągająca corocznie wielu przewoźników, kierowców zawodowych i fanów transportu. Jest to doskonała okazja do integracji branży w piknikowej atmosferze. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano blisko 1000 niepowtarzalnych pojazdów. Tuning obejmował zarówno karoserię w postaci kolorystyki, grafik, orurowania, spojlerów, kołpaków i świateł, jak również wnętrze - wyposażenie i tapicerkę kabiny, oświetlenie, systemy audiowizualne i komfortu. Można było spotkać zestawy, w których modyfikacjami została objęta również naczepa. Na ekspozycji nie zabrakło pieczołowicie odrestaurowanych zabytków. Najciekawsze pojazdy uhonorowano wyróżnieniami jurorów i publiczności.

Równolegle do wystawy odbyły się targi produktów i usług dla firm transportowych. Zaprezentowali się sprzedawcy pojazdów i naczep, dystrybutorzy części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów motoryzacyjnych, dostawcy usług serwisowych, operatorzy kart paliwowych oraz oczywiście dostawcy rozwiązań dla fanów tuningu i gadżetów motoryzacyjnych. Swoje stoiska zorganizowali też przewoźnicy, którzy prezentując posiadaną nowoczesną flotę, zachwalali proponowane warunki pracy i przedstawiali aktualne oferty zatrudnienia. Obecna na wydarzeniu Inspekcja Transportu Drogowego promowała bezpieczeństwo w transporcie drogowym i z zaangażowaniem odpowiadała na pytania kierowców oraz przewoźników. W ramach programu towarzyszącego zorganizowano liczne koncerty, konkursy dla kierowców i publiczności, pokazy driftu, akrobacje kaskaderskie na motocyklu, rajd samochodów o wartości do 1000 zł, przejazdy Monster Truckiem, wieczorne pokazy świateł, zwiedzanie hangaru Aeroklubu Opolskiego, a nawet loty widokowe samolotem, śmigłowcem i szybowcem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Fotorelacja[edytuj | edytuj kod]