2022-08-20: Alert RCB (20.08) – zanieczyszczenie Odry i zbiorników, przez które przepływa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 20 sierpnia 2022

19 i 20 sierpnia 2022 roku w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało kolejne komunikaty do mieszkańców części powiatów położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego

19 sierpnia 2022 został wysłany komunikat o treści:

"Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze i zbiornikach, przez które przepływa. Nie wchodź do wody i nie korzystaj z niej. Nie jedz i nie łów ryb. Śledź komunikaty."

przesłano na terenie województwa zachodniopomorskiego (w powiatach: myśliborskim, gryfińskim, goleniowskim, polickim, kamieńskim oraz w Szczecinie i Świnoujściu) oraz lubuskiego (gorzowskiego, krośnieńskiego, nowosolskiego, słubickiego, wschowskiego i zielonogórskiego)no ALERT.

Dodatkowo do odbiorców na terenie województwa zachodniopomorskiego (w powiatach: myśliborskim, gryfińskim, goleniowskim, polickim, kamieńskim oraz Szczecinie i Świnoujście) przesłano ALERT RCB o treści: "

"Uwaga! Zakaz korzystania z wód Odry przedłużony w zachodniopomorskiem do 25.08. Nie wchodź do rzeki i nie korzystaj z niej. Nie łów ryb w rzece i nie jedz ich."

20 sierpnia alert trafił do użytkowników sieci telefonii komórkowych na terenie województw: dolnośląskiego (powiaty: oławski, wrocławski, trzebnicki, średzki, wołowski, legnicki, lubiński, górowski, głogowski, miasto Wrocław), lubuskiego (powiaty: gorzowski, krośnieński, nowosolski, słubicki, wschowski, zielonogórski) i zachodniopomorskiego (powiaty: myśliborski, gryfiński, goleniowski, policki, kamieński, miasto Szczecin i miasto Świnoujście) wysłano wiadomość o treści:

"Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze i zbiornikach, przez które przepływa. Nie łów i nie jedz ryb z Odry. Śledź komunikaty."

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Alert RCB (19.08) – zanieczyszczenie Odry i zbiorników, przez które przepływa”, opublikowanego w serwisie gov.pl na licencji CC-BY 3.0 PL (więcej informacji).
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Alert RCB (20.08) – zanieczyszczenie Odry i zbiorników, przez które przepływa”, opublikowanego w serwisie gov.pl na licencji CC-BY 3.0 PL (więcej informacji).