Przejdź do zawartości

2022-08-08: Krajowy protest egzaminatorów WORD

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Grafika: Panek

Od poniedziałku, 8 sierpnia 2022 roku, egzaminy na prawo jazdy zostały wstrzymane w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w całej Polsce.

Bezpośrednie przyczyny strajku[edytuj | edytuj kod]

Jak informuje Polska Agencja Prasowa od poniedziałku egzaminatorzy WORD wznowili ogólnopolski strajk. Protestujący egzaminatorzy domagają się zmian w prawie ruchu drogowego, oraz zmian w przeprowadzaniu egzaminów na prawo jazdy każdej kategorii. Domagają się również wzrostu płac, która w ich opinii jest niewystarczająca w stosunku do wymiaru pracy egzaminatorskiej. Strajk jest kontynuacją protestu występującego na początku czerwca tego roku.

Co dalej z egzaminami w przypadku ich wcześniejszego opłacenia?[edytuj | edytuj kod]

Wchodząc na stronę internetową dowolnego WORD'u w Polsce możemy wyczytać, że wszystkie opłacone egzaminy odbędą się w innym dowolnie przez siebie wybranym terminie, w przypadku gdy egzamin przypadł na datę strajku, a nie możliwe jest ustalenie następnego terminu, egzaminowany uzyska zwrot po uprzedniej pisemnej formie do dyrektora właściwej placówki egzaminacyjnej.

Do kiedy będzie trwał strajk?[edytuj | edytuj kod]

Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że strajki potrwają do środy, 10 sierpnia, ale wszystko może ulec zmianie. WORD'y zachęcają do śledzenia informacji na bieżąco w odwiedzając lokalne ośrodki lub obserwując media społecznościowe danej jednostki egzaminowania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]