Przejdź do zawartości

2022-08-04: Sieć Obywatelska Watchdog Polska organizuje zjazd fanów jawności

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 4 sierpnia 2022
Logo organizatora

Od 30 września do 2 października 2022 roku Sieć Obywatelska Watchdog Polska organizuje w Warszawie i okolicach spotkanie dla osób aktywnie zainteresowanych jawnością informacji.

Do udziału w spotkaniu szczególnie zapraszane są osoby, które działają na rzecz jawności, a w szczególności osoby, które brały udział w wydarzeniach organizowanych przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska, są otwarte (na wiedzę, inny punkt widzenia), mają szacunek do innych ludzi, praw człowieka. Bo prawo do informacji to prawo człowieka i nie ma praw bardziej i mniej ważnych.

Spotkanie planowane od piątku do niedzieli (30 września – 2 października 2022). W piątek świętowany będzie Międzynarodowy Dzień Prawa do Informacji (przypadający na 28 września). Na sobotę zaplanowano: wykłady, warsztaty oraz sesje tematyczne prowadzone przez Uczestników. Propozycje można zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. A wieczorem ciąg dalszy networkingu i integracji. W niedzielę będzie czas na mniej formalne rozmowy oraz zaprezentowanie swoich działań. Czyli weekend pełen wrażeń.

Harmonogram

[edytuj | edytuj kod]

Spotkanie rozpocznie się o 18:00 30 września w centrum Warszawy. Zakończenie przewidziano o 11:00 2 października w okolicach Warszawy

Zgłoszenia

[edytuj | edytuj kod]

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wysłanie formularza zgłoszeniowego do 5 września. Ilość miejsc jest ograniczona (100 osób).

Do 12 września osoby zgłaszające się dostaną potwierdzenie oraz przedstawiony zostanie szczegółowy program. Napiszemy również, kto weźmie udział w zjeździe wraz z mapą, aby ułatwić np. wspólny dojazd.

Warunki uczestnictwa

[edytuj | edytuj kod]

Organizatorzy pokrywają koszty szkoleniowe i organizacyjne (sale, wyżywienie oraz przerwy kawowe, ewentualne wynagrodzenie ekspertów i ekspertek). Osoby uczestniczące pokrywają koszt dojazdu oraz noclegu w pokoju dwuosobowym (110 zł/noc, czyli 220 zł za nocleg od piątku do niedzieli). W szczególnych przypadkach może to być nocleg w pokoju jednoosobowym, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w hotelu tym razem standardem jest pokój dwuosobowy.

Organizatorzy w ramach starań, żeby w wydarzeniu mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać korzystanie z tego typu przedsięwzięć, np. osoby z niepełnosprawnością zapraszają osoby potrzebujące wsparcia do informowania o tym w formularzu zgłoszeniowym.

Wydarzenie organizowane jest przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska ze środków, które przekazali podatnicy – 1% ich podatków. Szczegółowych informacji udziela Marta Krzynówek, marta.krzynowek@siecobywatelska.pl.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Zapraszamy na pierwszy Zlot fanek i fanów jawności!”, którego autorem jest Agnieszka Podgórska, opublikowanego w serwisie siecobywatelska.pl na licencji CC BY 4.0 (więcej informacji).